logo

Czy reklamujesz się na Snapchacie?

Tryb nagrywania z dwóch kamer, aktualizacje w snap-mapach czy nowy model emisji reklam “First Lens”, to tylko kilka z updatów, jakie w ostatnim czasie zafundował nam Snapchat. Pytanie natomiast, czy ktoś w Polsce z tego korzysta? We are social w swoim raporcie podają informację, że w kraju nad Wisłą jest blisko 5 milionów użytkowników Snapa i nie widać tendencji spadkowej, a wręcz przeciwnie. 2021 rok, aplikacja z duchem w logo, zamknęła ze 319 milionami użytkowników na całym świecie (wzrost o 20% YoY) i wzrostem przychodów o 62% – takie info znalazłem w oficjalnym komunikacie.

Mam poczucie, że w Polsce Snapchat jest mocno pomijany w kontekście wybierania kanałów dotarcia do userów, a statystyki pokazują, że mamy tu sporą grupę docelową. Dodatkowo nowe funkcjonalności i formaty reklamowe mogłyby zainteresować część firm, które wydaje mi się, że nawet nie do końca są świadome, że ten kanał komunikacji ciągle istnieje i “ma się dobrze”. Z jednej strony rozumiem tę sytuację, z drugiej – skoro często narzeka się, że na FB/ IG, a nawet TikToku jest “tłoczno”, to może właśnie w Snapie potencjał?

PS Posiadam i korzystam z konta reklamowego na Snapie, ale dawno nie zaglądałem na “prywatny” profil. Kwestią, do której miałem mocno mieszane uczucia po dłuższym nielogowaniu się, to fakt, że moje młodsze kuzynostwo (13 i 15 lat) ma włączoną opcję stałego wyświetlania lokalizacji w Snapmapach = możemy podglądać na żywo gdzie są i bez problemu “zlokalizować” ich adres zamieszkania. Chyba muszę dopytać ich rodziców, czy są tego świadomi. 

_H

Źródła:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/snapchat-reklamody
https://investor.snap.com/news/news-details/2022/Snap-Inc.-Announces-Fourth-Quarter-and-Full-Year-2021-Financial-Results/default.aspx
https://datareportal.com/reports/digital-2022-poland
​​https://www.socialmediatoday.com/news/snapchat-launches-new-dual-camera-option-similar-to-bereal/630665/?utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_campaign=Issue:%202022-08-30%20Social%20Media%20Today%20Newsletter%20%5Bissue:44192%5D&utm_term=Social%20Media%20Today

Kategoria

ostatnio dodane

Case study działań contentowych i reklamowych dla marki z branży medycznej

Czerwcowe social media updates

Przegląd kampanii Pride Month 2023

Porozmawiajmy o Twojej firmie.

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, lub umów się bezpośrednio przez Calendly.