logo

Czerwcowy Social Media Updates

Za oknem już ciepło, wakacje w pełni, a Wy jednak ✨ forced to work, born to slay ✨ Może chociaż nabierze Was ochota na przeczytanie naszego czerwcowego Social Media Updates. Serwujemy idealne podsumowanie najnowszych informacji z Waszych ulubionych platform do popołudniowego Matcha Iced Latte lub Espresso Tonic. Kłaniamy się i zapraszamy!  

META

AI wykorzysta Wasze zdjęcia z Facebooka z 2012 roku

Zmianą polityki prywatności Facebooka żyliśmy przez większość czerwca. Chodzi o to, że wprowadzone zostały aktualizacje, które pozwalają na wykorzystywanie danych użytkowników, takich jak posty, komentarze, zdjęcia czy hasztagi do szkolenia modeli AI i rozwijania ich nowych funkcjonalności. Można było temu zapobiec – do końca czerwca wystarczyło, że pogrzebaliście w ustawieniach i gotowe! Jeżeli jednak zapomnieliście, to cóż, AI będzie wykorzystywać Wasze cringowe zdjęcia z poprzedniego dziesięciolecia.

Źródło: https://about.fb.com/news/2024/06/building-ai-technology-for-europeans-in-a-transparent-and-responsible-way/ 

Facebook będzie przyjaznym miejscem dla pokolenia Z 

Meta w końcu doszło do tego, że wielu młodych ludzi nie korzysta już z Facebooka w sposób, jaki robili to wcześniej, czyli z 10 lat temu. W związku z tym do 2026 roku Meta zakłada, że Facebook będzie platformą, która posiada najlepszą na świecie technologię rekomendacji m.in. w rolkach czy po prostu na feedzie. Oprócz tego platforma wprowadzi nowe możliwości monetyzacji i narzędzia wspierające twórców, co ma zachęcić młodych ludzi do dzielenia się swoją twórczością.

Źródło: https://about.fb.com/news/2024/05/the-future-of-facebook/

Instagram podkopuje TikToka?

Instagram chce jeszcze bardziej angażować swoich użytkowników, dlatego też wprowadził możliwość dodawania muzyki do karuzel z filmami. Wcześniej, jak wiadomo, taka opcja była możliwa tylko w przypadku zdjęć. Czy ten ruch ma coś wspólnego z TikTokiem? Jak wiadomo TT to platforma, która wręcz ustala trendy, jeżeli chodzi o muzykę i o to, co aktualnie jest na czasie. Jak również wiadomo, TikTok będzie zbanowany w Stanach, więc na rynku automatycznie powstanie luka do wypełnienia. Kto zostanie nowym trendsetterem muzycznym? Stay tuned!

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-music-carousel-posts-video/719341/

TikTok

Happy Pride Month!

Czerwiec to najbardziej tęczowy miesiąc w całym roku. W związku z tym TikTok w podziękowaniu dla społeczności LGBTQIA+ za inspirację, wspaniałe historie i świadectwa oraz zaangażowanie w sprawy ważne, wyróżnił kilkunastu twórców i małe firmy. Oprócz tego organizowane były liczne wydarzenia online i offline, in real life, powstały również specjalne zakładki na platformie, m.in. #ShopWithPride czy #PrideAnthem. My również wszystkim osobom LGBTQIA+ życzymy Happy Pride Month every month!

Źródło: https://newsroom.tiktok.com/en-us/foryourpride-celebrating-tiktoks-visionary-lgbtqia-community

Era’s Tour Experience na TikToku

Przypominamy, że po wielkim konflikcie pomiędzy TikTokiem a Universal Music Group, wszystko już wróciło do normy. Wobec tego TT chce szybko nadrobić stracony czas i wprowadził nowe możliwości w aplikacji dla Swifties z okazji jej trasy koncertowej „The Eras Tour”. Użytkownicy mają okazję brać udział w cotygodniowych zadaniach tematycznych związanych z albumami Taylor Swift i wygrywać całkiem zachęcające nagrody. Oprócz tego aplikacja zawiera nagrania wideo z poszczególnych punktów trasy koncertowej oraz playlisty tematyczne na każdy tydzień. Enjoy!

Źródło: https://newsroom.tiktok.com/en-us/tiktok-expands-taylor-swift-in-app-experience 

Nowa aplikacja od Tiktoka

TikTok Whee to nowa aplikacja społecznościowa stworzona przez ByteDance, właściciela TikToka. Whee umożliwia użytkownikom dzielenie się zdjęciami z bliskimi przyjaciółmi, zachęcając do autentycznego pokazywania codziennych chwil. Funkcje aplikacji obejmują edycję zdjęć czy prywatne udostępnianie treści tylko znajomym. Celem Whee jest stworzenie bardziej intymnej przestrzeni do komunikacji i dzielenia się życiem. Oprócz tego jest jeden feed główny, profil ze zdjęciami i serduszkowanie postów. Czy coś Wam to przypomina? Hmmmmmm… czy taka aplikacja już czasami nie istnieje?

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/tiktok-launches-new-image-sharing-app-called-whee/719465/ 

YouTube

Edycja bardzo długich filmów

YouTube wprowadził nową funkcję, która pozwala twórcom edytować dłuższe filmy. Teraz użytkownicy mogą edytować filmy trwające ponad 6 godzin, co wcześniej nie było możliwe. Ta zmiana jest szczególnie ważna dla streamerów, którzy często publikują długie transmisje​. 

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/youtube-enables-editing-of-longer-videos-adds-new-comment-management-optio/719477/ 

X

Treści o charakterze seksualnym dozwolone 

Platforma X (dawniej Twitter) zaktualizowała swoje zasady, aby formalnie zezwalać na treści dla dorosłych. Nowe wytyczne pozwalają użytkownikom publikować materiały zawierające nagość i zachowania seksualne, pod warunkiem że są one odpowiednio oznaczone i spełniają określone wymagania. Treści te muszą być oznaczone ostrzeżeniem przed ich wyświetleniem i nie mogą znajdować się w zdjęciach profilowych ani w banerach konta. Elon Musk argumentuje, że zmiany te mają na celu wspieranie wolności słowa.

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/x-formerly-twitter-updates-policies-allow-sexual-content/717845/

Kategoria

ostatnio dodane

Czerwcowy Social Media Updates

Majowy Social Media Updates

Kwietniowy Social Media Updates

Porozmawiajmy o Twojej firmie.

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, lub umów się bezpośrednio przez Calendly.